VWvortex 2012 Beetle RS Stage 1
Porsche-inspirált optika - egyelőre

A 2012-re taksált Volkswagen Beetle-t, földi halandók maximum a Wörthersee Tour keretei között láthatták élőben, néhány kiválasztott fanatikus azonban már most átépített egyet a csak idén ősszel kereskedelmi forgalomba kerülő kisautóból.
A láthatóan Porsche 911 GT3RS-inspirálta kreációt az egyik legismertebb konszernbeli magazin és közösség, a VWvortex csapata jegyzi, akik tesztelésre kaptak a gyártól egy példányt, még a legelső előtti szériából.

Vortexék először a 20 hüvelykes, narancssárga VMR710-es könnyűfém görgőket erőltették a sárvédők alá, a Continental 245/35ZR20-as abroncsaival szerelve. Majd következhetett a fék-tuning, melyet a Brembo Stage II rendszere szolgáltatott, 14 hüvelykes tárcsákkal és négydugattyús nyergekkel.
A külső módosításokat egyelőre csak a Beetle RS matricák, és a küszöbökön elhelyezkedő krómcsíkok jelentik, valamint még a hátsó emblémát a 3M titániumra hajazó fóliájával vonták be. Készülőben van továbbá egy – a 997 GT3 RS mintájára készülő – stílusos hátsó szárny is.
Nos, a Porsche-pakett most mindössze ennyi, azonban ez még csak a Stage 1: a motorba komolyabban addig nem is akartak belenyúlni, míg forgalmit, és rendszámot nem kaphat hivatalosan a gép. A következő lépcsőre tehát őszig várni kell, a tervek viszont igéretesek: első körben turbó- és kipufogórendszer tuningot, valamint egy komolyabb diffit helyeztek kilátásba.

X
Jelenleg ezt olvasod: VWvortex 2012 Beetle RS Stage 1