Autó adatai
HIFI / Multimédia
- Egyéb
-
----Felhatol az égig haragos szózatunk:
Hazánkat akarjuk!
Vagy érte meghalunk."
"A történelem az, ami történik. Tört Én Elem, vagyis minden benned van töredezve, s ha összerakod, akkor magadat rakhatod ki. Ezt gátolják, akik tévútra terelnek, hogy ne emlékezz, hanem higgy!"
A Magyar Történelmi Alkotmány 7 alapelve pedig:
i. a főség elve: az Ősforrás, a létező legfelső princípium fősége csorbíthatatlan, és minden nemzedékre érvényes. IZ-TEN mindenek felett.
ii. a szolgálatiság elve: a mindenek-feletti, tértől, időtől és koroktól függetlenül, létező legfelsőbb princípium szolgálata kizárólagos. Minden csak IZ-TEN-t szolgálhatja.
iii. a részesség elve: létező legfelsőbb princípium oszthatatlan méltóság, ezért a méltóságában való részesedés egyenlő részességgel jár minden szolgálatot teljesítő ember részére, bármifajta megkülönböztethetőség vagy „rendűség” nélkül. IZ-TEN ereje minden létezőnek egyenlő mértékben jár.
iiii. az igazság elve – a három teremtő fázis, a három természeti erő, egyidejű egységben létezik, ezért a lét, a tudat s a lélek igazsága harmonikus egységben álljon.
v. az erkölcs elve – erkölcs = a természet törvényeinek és az ember biológiai erejének harmonikus összhangját megteremtő, önkorlátozó viszonyrend. Törvény csak az lehet, ami erkölcsös.
vi. a szuverenitás elve: a három szuverén: a korona, a király, a nép egyenlő részben gyakorolja jogait, bármelyik egymagában hozott döntése érvénytelen.
Mert minden hatalom és jog forrása az Ősforrás, melynek teljességével egyetlen földi szuverén sem rendelkezhet még akkor sem, ha arra a többség felhatalmazná.
vii. a jogértelmezés elve: a jog = viszony – az adott létezőhöz elválaszthatatlanul tartozó cselekvést, és a létező környezete között megvalósuló kölcsönhatást szabályozó törvény:
a. Létjog – a földi létező megnyilvánulásának joga – jogi eszközzel nem korlátozható, mert a megnyilvánulás lehetőségét minden a teremtőtől, a legfelső princípiumtól kapta.
b. Birtokjog – minden megnyilvánult eredő, tőle el nem választható viszonya a környezetéhez, törvényben szabályozva.
c. Cselekvési jog – minden megnyilvánult létező a környezetére való hatásának megszabott szabadság-hányada, törvénnyel szabályozva.
d. A jog egy és oszthatatlan:
i. Minden jog egy és ugyanaz, tovább nem osztható.
ii. Jog csak jogkiterjesztéssel adományozható.
iii. Joggal szembe csak kötelem állítható.
iiii. Minden elvesztett jog a legfelső szuverénre száll vissza.
A víz halad a kő marad.
A KŐ marad!
Legfrissebb képek
Legfrissebb kommentek
-----"A legfőbb különbség a fideszes és az emeszpés gyarmati adminisztráció között, hogy míg az utóbbi simán lenyomja a torkunkon a keserű pirulákat, addig az előbbi egy kis édesítőszert is hozzá kever a „koktélhoz”. Az MSZP-SZDSZ fájdalmas, kegyetlen halált készített elő a számunkra; a Fidesz ezzel szemben elandalít és álomba ringat. Amelyből azonban nem lesz felébredés."
0
a friss barack mégis jó. mi lenne ha nem lenne, azért csak kellenek azok a nők!



0




"egy apró dolog milyen széppé tudja tenni az ember napjait!"

0
Profilképek
-----"A legfőbb különbség a fideszes és az emeszpés gyarmati adminisztráció között, hogy míg az utóbbi simán lenyomja a torkunkon a keserű pirulákat, addig az előbbi egy kis édesítőszert is hozzá kever a „koktélhoz”. Az MSZP-SZDSZ fájdalmas, kegyetlen halált készített elő a számunkra; a Fidesz ezzel szemben elandalít és álomba ringat. Amelyből azonban nem lesz felébredés."
a friss barack mégis jó. mi lenne ha nem lenne, azért csak kellenek azok a nők!







"egy apró dolog milyen széppé tudja tenni az ember napjait!"

Pofátlanság netovábbja ahogy a Zsidók kigúnyolják a béke aktivisták mészárlását!!!!
természetesen ráér 
köszi!


köszi!
A magyarok nyila célba talált az EU fellegvárban!!!!!



Egy Nemzet önrendelkezési jogát sem vehetik el!!!!!!!
Hali!
A párom miskolcon minden nap lát egy Ford Fokusz ST-t egy gyöngyház zöldet valaki nem ismeri véletlenül? kellene a kocsi színszáma. Fontos
kösziiiiiiiiiiii

A párom miskolcon minden nap lát egy Ford Fokusz ST-t egy gyöngyház zöldet valaki nem ismeri véletlenül? kellene a kocsi színszáma. Fontos
kösziiiiiiiiiiii

Tanulmányok
2010-06-03. 20:07 Nyomtatóbarát változat
Megosztom!
Trianon az önrendelkezés súlyos megsértése - egy székely történész írása
Még ma is kényes kérdés Trianon, mert a nemzetközi jog alapján a történelmi Magyarország Felvidéknek nevezett részét, a mai Szlovákia területét 1920-ban Csehország kapta meg. Hasonlóképp Kárpátalját is, amely ma Ukrajna része. A szerb joghatóság alatti területet annak idején a Szerb―Horvát―Szlovén Királyságnak adományozták. Erdély, a Bánság és a Partium népszavazás nélkül jutott a királyi Románia uralma alá.
A nemzetiségek új hazához jutottak, a nagy békekötők hatalmi érdekszférájukat növelték, de az őslakos, az államszervező magyarság a saját szülőföldjén másodrangú állampolgárrá vált. A békediktátum jogtalansága abból fakadt, hogy az elcsatolt területek lakosságának nem biztosították a lehetőséget arra, hogy népszavazással döntsön saját sorsáról, arról, hogy melyik országban szeretne élni. 1920. január 26-án a magyar békedelegáció vezetője, gróf Apponyi Albert Párizsban a Legfelsőbb Tanács elé tárta a magyarság népszavazás iránti igényét. A „békecsinálók" nemcsak e magyar javaslatot nem vették figyelembe, de arra sem voltak hajlandók, hogy a kisebbségi sorsba kerülő magyaroknak autonómiát és széles körű nyelvhasználati jogot biztosítsanak. A béke egyértelműen diktátum volt. Nyugodt lélekkel egyetlen magyar ember sem mondhatja azt, hogy 1920. június 4-én a versailles-i kastélykertben, a Nagy-Trianon palotában békeszerződést írtak alá, mert az a magyarságra kényszerített „békeszerződés" nem megegyezés volt.
Korabeli tüntetés a diktátum ellen
1918. december elsején Gyulafehérváron az erdélyi román politikai elit kihasználta azt a történelmi lehetőséget, hogy Magyarország a vesztesek oldalán vett részt az első világháborúban, az önrendelkezés magasztos elvére hivatkozva úgy döntött, hogy elszakítja Erdélyt, a Partiumot és a Bánság nagyobb részét Magyarországtól. E határozattal egy olyan országot csonkítottak meg, ahová elődei a 14. századtól kezdve, évszázadok folyamán ― a jobb megélhetés reményében ― telepedtek le. Úgy tűnik, a román politikai vezetést nem érdekelte az etnikai határok kialakítása, arra törekedett, hogy minél nagyobb területeket szerezzen meg. A Románia által bekebelezett magyar területeken a románok számaránya alig érte el az 53,8 százalékot. E népességarány ismeretében érthető, miért tartott a román politikai vezetés a népszavazástól. Ők tudták azt: nem minden erdélyi román adná szavazatát arra, hogy a magasabb életszínvonalat biztosító Erdélyt felcserélje az elmaradottabb bojári Romániával. Jellemző az egyik magyarországi szociáldemokrata vezető, Traian Novac álláspontja. Ő a Népszava tudósítójának többek között ezeket mondotta: ,,az öntudatos magyarországi román proletariátus addig hallani sem akar a román királysággal való egyesülésről, amíg ott legalább oly mérvű demokrácia nem létesül, mint amilyen Magyarországon már megvan." (Népszava, 1918. december 12.)
A Szerbiához és a Szlovákiához (Csehszlovákiához) került területeken a szerbek és a szlovákok kisebbségben éltek. Átlátszó és álszent hazugság volt a „nemzeti államok" létrehozásának propagandája. Tény, hogy 1920-ban egy olyan, történelmileg kialakult országot daraboltak fel, amely földrajzi, gazdasági egységet alkotott, és kiforrott hagyományokkal, jogrendszerrel bírt. A nagyhatalmak áldásukat adták egy soknemzetiségűvé vált ország feldarabolására, de helyébe ugyancsak soknemzetiségű államokat hoztak létre. Ezek igazságtalan jellegét igazolja az, hogy hetven évvel később Csehszlovákia felbomlott, és Jugoszlávia területén ― több véres háború eredményeképp ― hét új, valóban „nemzeti állam" alakult.
A következőkben idézzük néhány jeles személyiség véleményét a trianoni diktátumról. Henri Pozzi francia újságíró a következőt mondta: „Pasics, Masarik, Benes és Bratianu, de különösen Wilson és Clemenceau olyan játékot játszottak, amely egykor a világtörténelem szégyene lesz!" Lloyd George, a békediktátum angol aláírója ezt írta: „Az egész dokumentáció, melyet szövetségeseink a béketárgyalások alatt rendelkezésünkre bocsátottak, csaló és hazug volt. Mi is hamis alapokon határoztunk." Lord Sydemann, az angol Lordok Házának tagja így vélekedett: „Engem mindig az döbbentett meg, hogy vajon milyen befolyás következtében részesült ilyen kegyetlen elbánásban az az egyetlen fél, amely nem volt felelős a világháborúért. Talán egykor napfényre kerül az igazság." Cherfis francia tábornok és író Franciaország szégyenének tartotta Trianont. „Igazságtalan és képtelen intézkedéseket tartalmaz. Magyarország története századokon át dicsőséggel telve volt, s tudjuk, hogy védőbástyája volt a kereszténységnek a törökök ellen, és ezért megérdemelte volna, hogy ne csonkítsák meg."
2005-ben Eva Maria Barki nemzetközi jogász a trianoni diktátumról a következő, ma is érvényes megállapítást tette: „Ami Trianonban történt, és ami azt követően, 85 éve történik, az az önrendelkezési jog súlyos megsértése. Önrendelkezési jog nélkül nem lehet a szabadságjogokkal és a demokratikus politikai jogokkal élni. Ide tartozik a hazához való jog… Trianonba nem lehet belenyugodni, ezt nem lehet feldolgozni: a magyarságnak nap mint nap szembe kell néznie a megalázó helyzettel, amely hosszú távon nem javul, hanem rosszabbodik… Az önrendelkezési jog kiharcolása soha nem késő. A nemzetközi jogászok, élen a román Aureliu Cristescuval, egyhangúlag azon a véleményen vannak, hogy az önrendelkezési jog minden nép számára elévülhetetlen, úgynevezett ius cogens, bármikor lehet vele élni…
Ha Te is hozzá szeretnél szólni, jelentkezz be!