SEMA Show 2024 - Ringbrothers INFECTED

Kicsit ahhoz tudnám hasonlítani, mint amikor az ismertebb hazai tunerek/építők készülnek egy autóval az AMTS-re és nagyon oda akarják tenni magukat, és mindent beleadnak, ami csak tőlük telik. A SEMA Show esetében ezt szorozzuk meg százzal, és nagyjából el is tudjuk képzelni, hogy mennyi energia és munka van egy-egy ilyen építés esetében, és akkor még nem beszéltem arról, hogy a csapat tagjai igazi szupersztároknak számítanak autós körökben.
Lássuk milyen is az INFECTED!
Az alap egy 1970-es évjáratú Plymouth Cuda. Ez egy elég ikonikus autó az Egyesül Államokban, így a siker már alapból garantált volt, viszont a Ringbrothers nem akart egy újabb, sötét színű izomautót építeni, hanem valami olyanra vetemedtek, amire senki sem számított. A Roadster Shop ’68-’70 évjárató Chargerhez készített FAST TRACK III alvázat alakították át. Ehhez még hozzájön a Roadster Shop FAST TRACK független felfüggesztés, a Fox RS SV állítható futómű, és egyedi stabilizátorok és ha már itt tartunk, akkor az egyedi Woodward kormányművet sem szakad kihagyni.
A karosszériánál ismét rengeteg olyan változtatás van, ami elsőre fel sem tűnik. Ilyen például az első sárvédő. Mivel az első futóművet előrébb hozták 2,5 centivel, így a sárvédőt, kerékjáratokat is át kellett helyezni. A motorháztető karbonból készült, és egyedi Ringbrothers zsanéroknak köszönhetően lehet kinyitni. Külön érdekesség, hogy a motorháztető közepén található légbeömlőnél fényes, lakozott karbon felületet találunk, miközben a géptető többi része szatén, ennek az az egyszerű oka, hogy az autó elejénél a szatén felületek érvényesülnek, és sokkal egységesebb így az összkép, de közben szerették volna, ha felűnő a motorháztető anyaga. A szélvédő körüli feszítő/díszléc alapból három részből áll, itt viszont egy darab fogja az egészet. A visszapillantók eredeti Cuda alkatrészek, de ezek sem úszták meg átalakítás nélkül, és kicsit átformálták az egészet az élesebb sarkokkal. A kilincsek is két részből állnak eredetileg, de itt már ennek nyoma sincs és a kulcslyukakat is eltávolították, és mostantól kulcsnélküli bejutásra van lehetőség, amivel még egy kicsit sikerült modernebbé tenni az autót. A hátsó szárnyat is átdolgozták. Lekerekítették a széleket, magasabbra nyúlik fel kicsit. Eredetileg három ponton van rögzítve a szárny, viszont itt csak kettő helyen, és azt is úgy alakították ki, hogy a lökhárítókon található ütközőkhöz (babákhoz). A kipufogórendszer egyedi, és hátul a Mopar-okra jellemző, téglalap formájú végekben végződik, ami egy különleges diffúzorban kapott helyet, ugyanis a teljes része alumíniumból készült, viszont külön izgalmas részlet, hogy pontosan ugyanúgy van kialakítva, mint a motorháztető, csak nem karbonból. Elképesztő munka! Mivel meg akarták tartani a Cuda főbb jellemzőit és nem akarták túl modernre építeni az autót, így a hátsó rendszám mögött találjuk az üzemanyagbetöltőnyílást, és itt is csak fel kell hajtani a rendszámot, hogy meg akarjuk tankolni az autót. A fényezésnél a BASF Glasurit Waterborne volt itt is a befutó, viszont a Ringbrothers által egyedileg kevert, Pink Eye színnel fújták le az autót.
A kerékjáratokban HRE Muscle Series 1.05, háromrészes felnik forognak 10,5x20 és 13x21 méretben, 285/30, valamint 335/30 méretű Michelin Pilot Sport Cup 2 gumikkal szerelve. A felnik Stone Dark fantázianevű, szatén színt kaptak, míg a peremeket fényes feketére fújták. A kerekek mögött 6 dugattyús, Baer Extreme XTR nyergek és 14”-os tárcsák lassítják a „Fertőzöttet”, aminek az orrában, 6,2 literes, feltöltős, Mopar Hellcrate Redeye motor található, 807 lóerővel. A dolog érdekessége, hogy itt Pink Eye-ról beszélünk, amit sikerült a motoron is feltüntetni. A motornél arra is ügyeltek, hogy a burkolatok szépen eltakarjanak mindent, és ehhez nem műanyagot használtak, hanem teljesen kézzel készült, alumíniumból. A váltó Tremec T-56, viszont ez egy transaxle elrendezésű cucc, aminek köszönhetően majdnem 50/50 a súlyelosztása az autónak. A leömlők egyedileg készültek a Ringbrothers műhelyben, a hűtésről pedig C&R hűtő gondoskodik.
Az utastér is rejteget érdekességeket! Steve Pearson, az Upholstery Unlimited-től, elég feltűnő és durva belteret valósított meg, ami tökéletesen illik az autó stílusához. A hátsó üléssort ne keressük, helyére egy igazán különleges, nem is tudom minek nevezzem, egység(?) került, amit fehér bőr borít. A műszerfal karbon és bőr borítja, a középbox pedig teljesen egyedi és ezt is fekete bőrrel húzták be. Az óracsoport a Dakota Digital-tól érkezett, és különlegessége, hogy a fordulatszámmérőnél nem piros mezőt találunk, hanem rózsaszínt, ha már Pink Eye a beceneve a kocsinak. A Gentex GNTX-R visszapillantó mellett a Ringbrothers Murph karbon kormányt kell még megemlíteni, illetve a teljes audiorendszert Apple CarPlay-el illetve JL Audio mélynyomókkal.
Az autót Ryan Fielding, a Ringbrothers vezető építője mutatta be részletesen, és nem tudok elég hálás lenni neki, hogy a tavalyihoz hasonló lelkesedéssel állt rendelkezésemre idén is! (Arról nem is beszélve, hogy emlékezett rám, és régi ismerősként köszöntött, ami külön jól esett.) Persze a lelkesedés nem véletlen, hiszen ennek az autónak az építésébe 5600 munkaórát öltek, a végeredmény pedig fantasztikus!
Lehet még számítani további SEMA bemutatókra, úgyhogy kövessétek az oldalt, illetve csekkoljátok a galériákat, mert rengeteg érdekes autót kapott lencsevégre Quad és Lamboboy!



X
Jelenleg ezt olvasod: SEMA Show 2024 - Ringbrothers INFECTED