Március 13-14-én a debreceni Főnix Csarnok ad otthont az idei év első, nagyszabású autókiállításának. A helyi szalonok felvonultatott újdonságai mellett, a legexkluzívabb érdekességet az a tűzpiros Enzo Ferrari jelenti, melyet élőben először tekinthet meg itthon a nagyérdemű.
Az ízlésesen berendezett csarnokban minden talpalatnyi hely elkelt: cirka 50 jármű, számos stand és kiállító veszik fel a harcot a nagyszámú látogatóval, akik a látnivalók mellett a színpadon folyamatosan megtekinthető táncos-zenés programokkal köthetik le magukat. A szalonautók között több luxusautó - Maserati Spyder, Maserati Coupé, két Jaguár és egy citromsárga Lotus Elise - is helyet foglal, mellettük természetesen megtekinthető több manapság divatos sportautó, úgy, mint a Mazda RX-8, vagy a Lancer EVO VIII-as.
Külön érdekesség a Seat standjánál kiállított 330 lovas Leon Cupra R versenyautó, mellyel a Seat Adrenalin Racing Team versenyzője, Zengő Zoltán ért el igen szép eredményeket a tavalyi évben. Hasonlóan tett a Hungarolada, aki a Veszprémi Rally Team Lada VFTS -ét állította ki autói mellé. A helyi tuningcégek képviseletében megtekinthető volt - természetesen - a Devil Tuning standja, az elmaradhatatlan piros BMW-vel, valamint a szemközti sarokban az Ateri Tuning kft termékei.
Az igazi csemegét ez alkalommal is hazánk legismertebb gyűjtője, Mr. Bader autóparkjának egy szelete szolgáltatta. A három nagyágyú – Pagani Zonda C12 S, Lamborghini Murcielago, valamint az F50-es Ferrari mellett az új szerzemény, a rendkívüli látványosságnak számító Enzo Ferrari volt a fő attrakció.
A közel 200 millió forint értékű szuper-sportautóból mindössze 399 darabot helyeztek forgalomba szerte a világon, a 400. pedig árverésre került, melynek bevételét a Tsunami áldozatainak megsegítésére ajánlottak fel. Az Enzo – lenyűgöző külső és belső megjelenése mellett - teljesítmény és a felvonultatott technika szempontjából a ma létező, az F1 világához legközelebb álló autó. Motor, sebességváltó és hajtástechnika szempontjából nincs ellenfele – a benne található precíz, mindenre kiterjedő elektronikus vezérlés a menet-tulajdonságok függvényében hangolja össze a motor, a futómű, a váltó és a légterelők mozgását. A kormányon háromállású kapcsoló található, mely segítségével az autó beállításai és viselkedése változtatható, ezek közül a legdurvább a „verseny” állás, mellyel az Enzo leginkább már csak versenypályákra használható. Az autót - piacra dobása előtt - a hétszeres F1 világbajnok, Michael Schumacher tesztelte.
A tűzpiros sportautót egy 5988 ccm-es, 65 fokos hengerszögű, V12-es aluminium motor hajtja, maximális teljesítménye 660 LE (7800 ford/perc), nyomatéka pedig 657 Nm, 5500-as fordulat mellett. Ezekkel a paraméterekkel az Enzo 3,4 mp alatt éri el a 100 km/h-ás tempót, 9,4 mp alatt pedig már 200-al száguld. Maximális sebessége 350 km/h.
Az Enzo természetesen számos érdeklődőt vonzott, a látogatók eloszlása igen erőteljesen tetőzött a köré felhúzott, piros színben pompázó stand előtt. A kiállítás másik gócpontja egy jókora Ford F-650-es Super Crewzer Pickup platója körül volt megtalálható, amelyen egy igen különleges Chopper foglal helyet. Ez a kétkerekű nem más, mint a Magyarországon található egyetlen, a világhírű Teutul család kezei által megalkotott motor. Aki nem ismerné őket, az Orange Country Choppers csodagépeinek születését az MTV műsorán is figyelemmel kisérheti - a folyton civakodó Teutul-ok kizárólag megrendelésre, bizonyos alkalmakra gyártanak exkluzívnál-exkluzívabb choppereket, vastag pénztárcájú ügyfeleik részére.
A kiállítás 14-én, hétfőn estig tart nyitva, így aki kicsit is vonzódik az autókhoz, már csak az Enzo kedvéért is érdemes kilátogatnia.
X
Jelenleg ezt olvasod: III. Allianz autókiállítás - Debrecen
Tibike_ : Kérdeztük, azt mondta kéz alól vette az Enzot (Eredetileg csaka agyár felajánlásával lehetett hozzájutni.) Egyébként ingyen is be lehetett ülni az F50-esbe, csak vele kellett beszélni!!!
azért szokta kergetni az autókat a városban,meg itt a környéken,elég sűrűn találkozok vele. hogy miért vesz ilyen autókat? ő nem bélyeget gyűjt,autókat,apukának van ám elég pénze... az enzo a legújabb gépemgondolom azért van benne annyi km. de jampizni nagyon szeret mr. Bader,meg hamar visszajön a kocsik ára,amilyenek a belépők.pl mikor siófokon volt azt hiszem 4 autója,akkor is valami 2 ezer volt a belépő.vagy 1500?mindegy.
Amúgy nemcsak az emberek jóvoltából készültek szar képek, hanem, mert a rendezők a világítást jól elcseszték de xarok bele, várom a június elejét (T&S tali) és az augusztus elejét (DEVILtali)...
Amúgy addig is ha vkinek hiányozna egy jó kis kiállítás videó akkor szerintem kattanjon rá ERRE Itt aztán lesz minden mi szemszűájnak ingere, akűár szeresse valaki az európai vagy európán kívüli vasakat! (meghát persze csajok 1000L)
Na Helló!!!Hát nem tom ti hogy vagytok vele,de ez a kiállítás több,mint érdekes volt.Jó-Jó persze örülök,hogy Kis városunkban van ilyen kiállítás potom 1800ért,de azért a magyar mentalitás megint megnyilvánult.(Aki nem értené az menjen el jövőre és próbáljon meg egyet fényképezni úgy hogy Jakab Feri Csajágaröcsögéről elnézést ha v.kit így hívnak-ne legyen benne a tepsi füleivel.)Szerencsére barátunk amikor beinditotta a Ferrarit és felemelte a fordulatszámot kb2000ig akkor odacsödült a tömeg.Mintha máshol a Főnixen belül nem lett volna hallható,akkor el is tudtam sütni a gépet.Kicsit ladás,kicsit magyar,de a miénk!!!