Míg csapatunk egyik fele éppen Drezdából tartott hazafelé, a többiek a június 8-án megrendezésre került 6. Devil Tuning fesztiválon tengették idejüket. Az évente tuning autók százait vonzó rendezvénynek ezúttal is a debreceni Nagyerdei Stadion adott otthont, a tavaly kissé takarékosra sikeredett csajfelhozatal pedig idén busásan pótlásra került. Amerre csak szem ellátott, fürtökben lógtak a hostesslányok, nos, ez az, amiért mindig is szerettünk ide járni, bár tegyük hozzá, ez még mindig messze van az eddigi mindent vivő nagy kedvenc IV. Devil Orgiától, de határozottan jobb, mint a tavalyi visszafogott buli. Tehát alakul ez megint, mint az a bizonyos púpos gyerek a prés alatt, de mint tudjuk, dudákból sosem elég, tehát tessék csak erőltetni azt a testfestést is bátran.
Na igen, és voltak még autók is, ami viszont rögtön feltűnő volt, hogy az élő szövet túlburjánzása mellett vasból mintha valamivel kevesebb lett volna, mint az eddigiekben. Betudható ez a meteorológusok egész hétvégére égszakadással és jégesővel riogató előrejelzéseinek is. Sajnos ebben részben igazuk is lett, a rendezvényt kétszer is meglátogatta egy-egy futó zápor, de szerencsére ennyivel meg is úsztuk a dolgot.
A felhozatal igencsak vegyesnek mutatkozott, annyi biztos, hogy a Pioneer-Humma ESPL és SQ fordulóként is operáló vasárnap igen szép számmal vonzotta a helyszínre a komoly installációkkal szerelt gépeket, melyek a már megszokott menetrendben, minőségben és hangulatban estek zsűrizés alá. A versenyről és az eredményekről bővebben is olvashatsz partnerünk, az Autóhifibolt oldalán.
Tuning tekintetében a kissé beteg időpont miatt több ismert arc és autó hiányzott, hiszen ugyanezen a hétvégén került megrendezésre a Miskolci Autó-Motor Show is, mely jó pár tuning gépet elszippantott Debrecenből. Mindenesetre így sem szenvedtünk hiányt szépen átalakított autókban, a prímet a hazai találkozókon sajnos elég ritkán mutatkozó RS-Tuning autók vitték, szintén szép felhozatallal érkezett a VS Tuning Club, valamint a Füzestuning is, akik hiányoztak viszont idén, a román résztvevők voltak. Cégek terén – a már megszokottnak mondható résztvevők mellett – a legnagyobb újdonságot az Abt Sportsline autói jelentették, melyeket több, mint valószínű, hogy a nemrégiben – és pont Debrecenben – megnyílt hazai képviselet hozott el a helyszínre.
Valószínűleg, illetve inkább remélhetőleg egy jó poénnak, és a hazai tuning szcéna kifigurázására szánta tulajdonosa azt a piros Pandát, mely a találkozó legotrombább gépe volt. Az autón gyakorlatilag az összes létező sufni tuning hiba el volt követve, a csálén hegesztett, itt-ott szikszalaggal feljavított „spoilerektől” kezdve a kamu beömő-erdőkön át a matricahegyekig. Gyakorlatilag két párhuzamos vonalat nem találtunk az autón, az első lökhárító láthatóan egy bántóan inkompatibilis autóról került adoptálásra, minden oldalon tanksapka virított, a kipufogók a szélrózsa minden irányában álltak, de mindez még semmi: a slussz poént az installáció jelentette. A borjúszőr első szett még talán hagyján, de a partvisnyéllel kitámasztott hátsó ajtó mögött rejtőző három utas szobai hangfal mindent vitt. Hiába, néha ilyen is kell, különben nem is írnánk róla...
A találkozón szokás szerint volt Carstyling.hu szépségverseny is, végszóként pedig fogadjátok az eredményeket nagy-nagy szeretettel.
Show kategória
1. Dencs Attila – Citroen C3
2. Bakó Sándor – VW Caddy
3. Boros Imre – BMW E36
Extreme kategória
1. Okváth Péter – Audi A4
2. Pintér László – VW Corrado
3. Fedor Roland – BMW E36
Solid kategória
1. Bíró József – Fiat Stilo
2. Pásti Zoltán – Audi A6
3. Törő Norbert – Opel Vectra B
Különdíjak
- Supér Miklós – Volkswagen Golf IV (Felni)
- Végh Gábor – Volkswagen Polo (Utastér)
- Törő Gyula – Suzuki Swift (Fényezés)
- Podonics Diána – Mitsubishi Lancer (FF)
- Kelemen Zsolt – Suzuki Swift (Motortér)
Galériánkban pedig ismét több száz kép, melyekért ezúttal nagy köszönet illeti SixtusAngelt.
ez igaz h tényleg nem tudnak újat mutatni,de már én se az autók miatt járok ki ilyen találkozókra,a könyökömön jön ki mindegyikde a jo baráti társaság miatt és h találkozol régi ismikkel vagy esetleg újakat ismersz meg,sztem igenis megéri kimenni ez az én véleményem
Szerény véleményem szerinz a Devil tuning találkozók ideje lejárt!Sajna vagy hála istennek a 6. találkozót tapostátok vagy taposták végig.Aki szereti a tuningot nem csak talikra jár hanem neten is követi a dolgokat és így nem nagyon lehet már újjat mutatni(Gondolok itt rs tuning kocsik neten mind látható részletesen!)A kicsik idézőjelesen pedig magtalálható a lada astra és más más klubok oldalain!Jómagam azok közül akik kint voltak ismertem a kocsik 70% hisz Debrecen utcáin futnak!Képeket én is hiányolok a keleti blokból hisz volt szépen megcsinált lada trabi de karbon tetőkkel szerelt krómfelni skoda is!De a haon a thenigt és más más oldalakon vannak jó képek a taliról!tudod google és beírod hogy devil 6. és zsarja a képeket a google!Amúgy a szervezési hibák és a fejetlenség a kutyát sem érdekli hogy Balázsnak mennyi dolga volt!Ha nem bírja bízzon meg szervezőbrigádot!!!!!!A vendégnem van mindíg igaza!!!!
Ui.:sztem jövőre ne rendezd meg vagy te fizess 1500ftot a belépésért!
Fuck Devil!"
ez az én véleményem